התנדבות בחו"ל

ביטוח בריאות - העיקר זו הבריאות

ביטוח בריאות הינו ביטוח חובה במדינת ישראל, החל משנת 1995. במסגרתו של ביטוח בריאות זה, מקבל כל מבוטח סל בריאות בסיסי, הכולל בתוכו מבחר של שירותים רפואיים שונים ותרופות, הניתנים לו על ידי קופת החולים אליה נרשם. ביטוח בריאות ממלכתי זה, הינו ביטוח בריאות בסיסי, כאמור, הכולל טיפולים רפואיים ותרופות מסוימות קבועות.

אולם, לעיתים, במהלך תקופת החיים, מתקיימים אירועים בלתי צפויים, מחלות שונות וכדומה, הדורשות טיפול נוסף או שונה ממה שמציע ביטוח בריאות זה. ולכן, בחירתו של ביטוח בריאות פרטי, מאפשר הוספה של שירותים נוספים, המשמשים כהשלמה לביטוח הבריאות הקיים. ביטוח בריאות פרטי, שלא כמו ביטוח בריאות ממלכתי, איננו נעשה אך ורק דרך קופות החולים מולם מבוטחים, כי אם גם דרך חברות הביטוח השונות.

ביטוח בריאות - מהן האפשרויות

קופות החולים שלנו מאפשרות לנו ליהנות משני סוגי ביטוח בריאות. ביטוח בריאות ראשון הינו ביטוח בריאות ממלכתי, אותו ביטוח בריאות חובה בסיסי, הדורשת מדינת ישראל מכל אזרחיה כי יהיו מבוטחים במסגרתו. ביטוח בריאות נוסף, הינו ביטוח בריאות משלים או ביטוח בריאות פרטי.

ביטוח בריאות משלים או ביטוח בריאות פרטי מהווים כתוספת, כהשלמה לביטוח בריאות ממלכתי. ביטוח בריאות משלים, הנעשה על ידי קופות החולים, ממש כמו ביטוח בריאות ממלכתי, מהווה גם הוא, ממש כמו שמו, השלמה לביטוח בריאות ממלכתי ומאפשר ליהנות ממבחר נוסף של שירותים רפואיים, מהם לא יכול ליהנות המבוטח בביטוח בריאות ממלכתי בלבד.

כאמור, ביטוח בריאות נוסף, הינו ביטוח בריאות פרטי, ביטוח הנעשה דרך חברות הביטוח השונות. במסגרתו של ביטוח בריאות פרטי, מקבל המבוטח שירותים רבים מאד, שגם הם מהווים כהשלמה לביטוח הממלכתי.

החל מניתוחים בחו"ל והאפשרות לבחור את המנתחים, קבלת חוות דעת, טיפולים רפואיים שונים יוצאי דופן, השתלות למיניהן וכדומה. בנוסף, כולל ביטוח פרטי גם תוספת של תרופות שונות, שאינן נכללות במסגרתו של סל התרופות, המוצע דרך ביטוח בריאות ממלכתי, וכמובן גם מבחר טיפולים שונים כמו טיפולי רפואה משלימה למשל וכדומה.

ביטוח בריאות פרטי – כדאי או לא כדאי

כאמור, ביטוח בריאות ממלכתי הינו חובה במדינת ישראל. אולם, חשוב לזכור כי ביטוח בריאות מסוג זה חסר בכיסויים בריאותיים חשובים במיוחד. ביטוח בריאות משלים או ביטוח בריאות פרטי, הנעשה דרך חברות הביטוח, מאפשר קבלתם של חסרים אלה, חסרים חשובים במיוחד, שלעיתים מצילי חיים.

ביטוח בריאות פרטי מומלץ בכל גיל, וככל שצעירים יותר, כך מומלץ לעשותו. פעמים רבות, טיפולים שונים עולים כסף רב. מבוטח שאיננו מבוטח במסגרתו של ביטוח בריאות פרטי או משלים, נאלץ לשלם מכיסו את עלותם. ביטוח בריאות פרטי או משלים, דרך קופות החולים, מאפשר למבוטח ליהנות מכיסוי מלא, בדרך כלל, של טיפולים שונים ובכך לחסוך כסף רב, שסביר כי לא יהיה בבעלותו.

ביטוח בריאות – איך בוחרים

משהחלטתם לבחור ביטוח בריאות פרטי, חשוב כי תבצעו סקר שוק ותבחנו את ביטוחי הבריאות המוצעים על ידי חברות הביטוח השונות. חשוב כי תתאימו לכם את ביטוח הבריאות הטוב ביותר עבורכם וחשוב עוד יותר כי תעשו זאת מוקדם ככל הניתן. ביטוח בריאות הינו בין הביטוחים החשובים ביותר שחובה עלינו לעשות.