התנדבות בחו"ל

התנדבות באוסטרליה

התנדבות בחו"ל > התנדבות באוסטרליה
משימת התנדבות באוסטרליה כאחת ממשימות התנדבות בחו"ל בד"כ קשורה באקולוגיה ושמירת הסביבה. קראו כאן מידע מובחר בנושא כמו מה כרוך בהתנדבות באוסטרליה: תשלום, לינה ועוד. אוסטרליה היא פדרציה של מדינות העוסקות בחקלאות רבה ויש בה בעלי חיים שונים ומיוחדים מאוד. שני הגורמים הללו הם משתנה חשוב מאוד בכלכלת אוסטרליה ולעיתים קרובות, המדינה זקוקה לסיוע רב של מתנדבים בנושאים אלו. רבים מן הנוסעים לצורך התנדבות באוסטרליה באים לאחר תקופה של התנדבות בישראל למרות שהדבר אינו מהווה קריטריון לקבלת מתנדבים לעבודה. 

התנדבות באוסטרליה ואקולוגיה

כאמור, ההתנדבות האקולוגית היא המשימה העיקרית כאשר יוצאים להרפתקאת התנדבות באוסטרליה. התנאים בפעילות התנדבותית כזו בדרך כלל אינם ברמה גבוהה ואיכותית. כלומר, דוגמא לכך היא שהמתנדבים ישנים בדרומטוריום בשקי שינה במסגרת ההתנדבות באוסטרליה. אך יש להדגיש כי אפשר לשהות שם שבועיים או חצי שנה וגם יש לקחת בחשבון את הנסיעה הארוכה. נוסף על כך, יש הוצאות רבות כמו הוצאות הויזה, הפלאפון ועוד. תחומי ההתנדבות באוסטרליה הם בעיקר במרכזי שיקום של חיות שנמצאות בסכנת הכחדה. הוולבי הוא אחד מ- 45 מינים של קנגרו החיים באוסטרליה. זן זה, נמצא למרבה הצער בסכנת הכחדה ואף מוערך כי כיום נמצאים פחות מ- 500 כאלו בטבע. ב- 2003 הוקם מרכז במרלבורו, שמטרתו לעזור בשימור ושיקום הזן הנדיר הזה. כמשתתפים בפרויקט התנדבות באוסטרליה, תיקחו חלק  בטיפול והצלה של חיות פצועות ויתומות, ותזכו לחוויה מיוחדת במינה, ולהכרות עם מתנדבים מכל העולם. עלות עבודה התנדבותית כזו היא 160 דולר עבור דמי רישום ועוד 20 דולר על כל יום שאתם נמצאים שם. יש לציין כי מעבר להתנדבות באוסטרליה בה תוכלו לתרום רבות ולהרגיש סיפוק עצום, תוכלו ליהנות מנופים מרהיבים כמו מדבריות מיוחדות, נהרות ונחלים רבים, חופים מיוחדים, שוניות מטריפות ועוד. לפיכך, אם אתם כבר שם במסגרת התנדבות באוסטרליה אולי כדאי כבר לטייל במדינה ולכייף בה.

עוד התנדבות באוסטרליה

ישנה אפשרות לסוג אחר של פעילות התנדבות באוסטרליה, למתנדבים מתאימים בלבד, שאולי תראה מעט פחות אטרקטיבית אולם ספונטנית יותר ועליה נפרט בהרחבה. לפני הכול כדאי להדגיש כי מחירה נע בין 200 דולר ל-1300 דולר. בהתנדבות זו, המתנדב בוחר את מיקום ההתנדבות אולם לא את משימת ההתנדבות עצמה. משימות שמירת איכות הסביבה הן רבות ומחכות לחלוצי המתנדבים באוסטרליה, לכן רוב הסיכויים שהתנדבות מסוג זה תהיה נחמדה מאוד. המחירים שהזכרנו לעיל כוללים הכשרה לקראת ההתנדבות, מגורים, אוכל, טיולים והדרכה על חיות הבר המקסימות של אוסטרליה. גם בהתנדבות מסוג זה  כדאי מאוד לנצל בתבונה את שהותכם באוסטרליה ולטייל במרחביה הנהדרים כמו: חופה המערבי, חופה המזרחי, במדבר אוסטרליה המפורסם, בעריה המרכזיות דוגמת סידני, מלבורן, בריסביין, קיירנס, אדלייד ועוד. כמו שבמדינה המדהימה הזו, מלאת החיות, הטבע והחיים הטובים ניתן למצוא מסלולים רבים להתנדבות כך גם ניתן למצוא באירופה. עניין זה מיועד ורלוונטי בעיקר למי שרוצה להתנדב אך לא לטוס רחוק כל כך. היכנסו כבר עכשיו לעמוד העוסק בהתנדבות באירופה המצוי באתר זה העוסק בהתנדבות בחו"ל והתרשמו מההצעות הטמונות בו. נשוב ונדגיש כי למי שמרחקים גדולים אינם "מפחידים" אותו, הצעת התנדבות באוסטרליה היא ללא ספק אופציה שיש לשקול בחיוב.