התנדבות בחו"ל

התנדבות באירופה

התנדבות בחו"ל > התנדבות באירופה
ביצוע התנדבות באירופה מהווה התנדבות בחו"ל המתמקדת באקולוגיה והומאניטאריות. רוצים לחוות חוויה מיוחדת שתעניק תחושת סיפוק רבה? קראו כאן על ביצוע ההתנדבות באירופה. יש להדגיש כבר בנקודה זו כי ההתנדבות במדינות אירופה, כמו יוון, בולגריה, ספרד, איטליה או תורכיה, מבוססת פחות על עזרה הומניטארית אלא יותר על איכות הסביבה ושימור חיות האזור. במסגרת ההתנדבות ברחבי אירופה, הסיוע ההומאניטארי ממוקד בעיקר בארצות תורכיה ויוון. המשיכו קריאה בנושא התנדבות באירופה וגלו פרטים חשובים נוספים.

התנדבות באירופה כסיוע אקולוגי

ארגונים ממשלתיים ולא ממשלתיים רבים באירופה מנהיגים הרגל התנדבות באירופה על בסיס אקולוגי וסיוע לבעלי חיים במדינותיהם. בבולגריה למשל, המרכז לשיקום והרביית חיות בר הוקם בשנת 1992 ע"י ארגון לא ממשלתי. המרכז פועל על שטח של שמונה דונם, ונבנו בו עשרים וחמישה מתקנים לשיקום והרביות זנים נדירים. לאחר מכן, זנים אלו משוחררים לטבע. בין הפעילויות של מתקנים אלו כאשר מבצעים התנדבות באירופה הן השגחה על כלובים, בנייה וסיוע הן לרופאים והן למטפלים. כמו כן, ניתן לסייע באיים הקנאריים הספרדים בלפחות שבע הפלגות מעקב אחרי סוגים שונים של דולפינים. כדאי לציין כי דבר זה נחשב לאטרקטיבי ביותר. אם אתם משפחה עם ילדים ובא לכם לעשות משהו נחמד, טוסו לתורכיה (אפילו במסגרת נופש) ובצעו ניקוי חופים. במסגרת ההתנדבות באירופה הורים רבים וילדיהם (ילדים עד גיל 14), בשיתוף מתנדבים רבים מכל רחבי העולם, אחראים לניקיון החוף המקומי ופועלים להגברת המודעות הציבורית לנזקי הזיהום. הפרויקט פתוח לזוגות עם ילדים או הורים יחידים עם ילדיהם. יתרה מכך, אפשר לסייע לצבי ים ביוון. כמו שאתם רואים, אין סוף אפשרויות התנדבות באירופה.

סיוע הומניטארי – התנדבות באירופה

בשלב זה תגלו כי סיוע הומאניטארי אפשרי גם הוא במסגרת התנדבות באירופה. טורקיה אמנם הוכנסה זה מכבר לאיחוד האירופי, אבל חלקים גדולים מהמדינה, בשולי הערים הגדולות ובעיקר באזורים הכפריים, מזכירים יותר מקומות מהמזרח התיכון הקרוב אלינו, רק ששם ירוק יותר ושקט יותר. באזורים אלו, תוכלו למשל לסייע לעניים במדינה ולצמצם פערים חברתיים. יתר על כן, במסגרת ההתנדבות באירופה, תוכלו לסייע לבעלי מוגבלויות נפשיות ופיזיות, להדריך ילדים בקייטנות קיץ, ללמד אנגלית ואפילו להשתתף בסמינר בנושא חשיבות הטכנולוגיה המודרנית בחברה של ימינו. תורכיה אינה המדינה היחידה שבה ניתן לסייע ולהתנדב בתחום ההומניטארי במסגרת ההתנדבות באירופה שהרי, גם ביוון ובולגריה תמצאו ארגונים העוסקים בתחום זה. מידע נוסף בנושא תוכלו למצוא בלוחות ובאתרי אינטרנט שונים שזהו תפקידם. נוסף על כך, באתר זה תוכלו למצוא פרט לנושא התנדבות באירופה עוד פעילויות התנדבותיות ברחבי העולם כולו דוגמת אפריקה, דרום אמריקה, צפון אמריקה, אסיה, אוסטרליה וכן הלאה. אך, כדאי לציין שלמי שלא אוהב לטוס רחוק כל כך אופציית ההתנדבות באירופה היא המתאימה ביותר שהרי, גם כוללת כמעט את כלל סוגי ההתנדבות. מה גם שתוכלו לבחור ביעד באירופה שאהוב עליכם, מסקרן או מעניין אתכם וליהנות מהשהייה בו. כלומר, מעבר לאותה התנדבות באירופה בה בחרתם, תוכלו לבקר באתרים תיירותיים מעניינים בקרבת יעד ההתנדבות ולמעשה, לראות עולם.