התנדבות בחו"ל

התנדבות באסיה

התנדבות בחו"ל > התנדבות באסיה
לביצוע התנדבות באסיה אפשרויות רבות שכן, הרבה מדינות אסיה נחשבות ל'עולם שלישי' ולכן, יש צורך בפעולות רבות של התנדבות בחו"ל באסיה. כל הפרטים להתנדבות באסיה לפניכם! מדינות אסיה יפות ומרהיבות, מלאות תרבות וצבע. אולם, בשל מלחמות ויצירת נכשלות מכוונת, רובן עניות ומלאות אוכלוסין. לדוגמה, מדינות שחלקן אף דמוקרטיות ובעלות תעשייה צבאית מרשימה, כמו הודו, נפאל, בנגלדש, בוטאן, פקיסטן וסרילנקה, הן מדינות שזקוקות לעזרה של מתנדבים רבים כולל מתנדבים ישראלים. המשיכו לקרוא אודות הנושא החשוב – התנדבות באסיה.

התנדבות באסיה ואפשרויותיה

מאות ישראלים נוסעים בכל שנה למטרת התנדבות בחו"ל כמו התנדבות באסיה, לצרכים שונים ולמטרות שונות. חשוב לברר איך ולאיפה נוסעים, לכמה זמן, כמה יציבים אתם נפשית וכלכלית. כמו כן, מומלץ לארגן את משימת ההתנדבות באסיה דרך ארגון יהודי או ישראלי, על מנת שגם תהיה "אמא" לכל הנסיעה וכמובן, שלא תהיו בודדים, "המחלה" המסוכנת ביותר במדינת עולם שלישי למתנדבים. ישראלים רבים מתנדבים באסיה במדינת נפאל. אפשר למשל, לנסוע לעריה הגדולות של נפאל, להתיישב בקהילה המצויה שם ולסייע בכל מה שצריך. במסגרת ההתנדבות באסיה, חשובות מאוד המוטיבציה והשפה האנגלית. כמו כן, גם חשוב הכושר הגופני שהרי, לעיתים יש צורך במאמץ פיזי במסגרת ההתנדבותית מסוג זה. בעקבות בעיות אקולוגיה באזור, חשוב לחנך את המקומיים לשמור על המדינה שלהם, כמו לפתח את יכולתם לתקשר. התנדבות באסיה היא אינטרנס של הממשלה הנפאלית, כמו של מדינות רבות אחרות באזור, כפי שהזכרנו לעיל. אפשרויות ההתנדבות באסיה הן רבות מאוד ונמשכות בין שבועיים עד חצי שנה. בהקשר זה, נציין כי רצוי ועדיף לקחת תקופה ארוכה על מנת להכיר את רזי מקום ההתנדבות הנבחר. אפשרויות ההתנדבות ברחבי אסיה הן חילופי תרבויות, לימוד אנגלית בבתי ספר באופן עצמאי או סיוע למורה נפאלי, לימוד חשיבה סביבתית אקולוגית בבית ספר ומתנ"סים מקומיים, חינוך להיגיינה אצל נשים, גברים וילדים ועוד. בעניין ההיגיינה יש לדעת כי בדרך כלל ההתנדבות הזו מבוצעת דרך העברת סדנאות במקומות בהם האוכלוסייה מתרכזת. יתר על כן, טיפול בילדים בבית יתומים מהווה חלק מפעילות התנדבות באסיה.

מחירי התנדבות באסיה

פעולת התנדבות באסיה אינה חינמית. כלומר, על כל המתנדבים רחבי הלב לשלם סכום מסוים על מנת לבצע את ההתנדבות. שהרי, ארגוני מתנדבים ניזונים מתרומות ולא תמיד התרומות מספקות ומספיקות לביצוע התנדבויות שונות. לפיכך, על המתנדב החביב לשאת בחלק מההוצאות כמו: ביטוח למתנדב בחו"ל, כרטיס הטיסה, הוצאות הויזה שיש להוציא על מנת להיכנס ליעד ההתנדבות הנבחר ולעיתים, אף יש להשתתף בהוצאות המגורים, הלינה והמחייה. אך, חשוב לומר כי חברה רצינית המארגנת פעילויות להתנדבות באסיה תספק לכם מחירים טובים (בין 300 ל-800 יורו, תלוי בתקופה) שכוללים ביטוח, ויזה, טיסות, שהייה, אוכל, מחייה, מגורים וכן הלאה. פרט לכך, מחיר ההתנדבות בדרך כלל כולל גם הדרכה. הדרכת מתנדבים לרוב עוסקת בתחומי הישרדות, שפה, תרבות, התמחות בבתי ספר ועוד. כמובן שאפשר לטייל באיזור עם המדריכים האחרים, בהתאם לחוקי התרמילאים, כמו בכל מקום אחר (לדוגמה, טרקים בפרו). כאשר שוקלים אפשרות של התנדבות באסיה. אך, כדאי כמובן לקחת בחשבון את העדרותכם והוצאות אישיות, כמו פלאפון ועוד.