התנדבות בחו"ל

התנדבות באפריקה

התנדבות בחו"ל > התנדבות באפריקה
ניתן לבצע התנדבות באפריקה, אחת מאופציות התנדבות בחו"ל, וליהנות ממנה עד מאוד, שהרי להתנדבות באפריקה ערך מוסף גדול מבחינה אישית וחברתית. קראו כאן את כל הפרטים! אפריקה היא יבשת גדולה מאוד, מלאת מלחמות בין מוסלמים לשבטים מקומיים, מוכת בצורת ומחלות. אך יחד עם זאת, באפריקה יש דברים נהדרים, היא מלאת צבע, חיים, תרבות מקורית ואנושית קדומה ויש בה טבע אדיר ואינספור סוגי בעלי חיים! אם שימור האוכלוסיה האנושית ומיגור צרותיה, טבע ובעלי חיים נוגעים לכם, אולי תוכלו למצוא את עצמכם מרוויחים משהו בחיים, בנסיעת התנדבות באפריקה.

התנדבות באפריקה - אפשרויות

כאמור, ישנם אלפי מקומות בהם ניתן לבצע פעילות התנדבותית באפריקה. זאת מהסיבה שכמעט בכל אחת מהמדינות ביבשת זו דרושה לסיוע לבני אדם אשר חולים במחלות שונות, ילדים נכים או יתומים. ברחבי האינטרנט מצויים חמישה מיליון אתרים העוסקים בנושאי הסבל האנושי הידוע ובצורך בפעילות של התנדבות באפריקה. פרט לכך, ברחבי העולם נערכים קונצרטים בין לאומיים גדולים בנושא. אפשרויות ההתנדבות באפריקה הן רבות ומגוונות. ראשית, ניתן לסייע לחיות באפריקה דוגמת הקופים האפריקניים אשר נכחדים לאיטם. כמו כן, כסופי הצוואר של קונגו ממש על סף הכחדה וישנם רק שבע מאות כאלו ובקניה המצב דומה. על כן, בואו להתנדב לפרוייקטים בחוץ לארץ ולהתנדב באפריקה על מנת לעזור לקופים הקנייתים בסביבתם הטבעית. זני קופים אלו, אשר זקוקים לסיוע רב הם: קולוב, בבון, קוף שועלים, גנון ירוק, גנון ארוך זנב. משך פעילות התנדבות באפריקה אינו ארוך אלא אורך כמה שבועות בלבד ותנאי מזג האוויר הם בעיקר חום ולחות גבוהה. מחוז קואלֶה, הנמצא בדרום מזרח קניה, הוא מבין עשרים וחמישה האזורים בעולם בעלי מגוון החיים הגבוה ביותר ועל כן, אזור זה הוא בעל ערך שימור חשוב במיוחד ודרושים לו מתנדבים רבים לשם כך. אופציית ההתנדבות באפריקה נוספת היא סיוע לילדים ולקהילות השונות. אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע למשל, מספקת כרטיסי טיסה למדינות השונות שבאפריקה עבור סטודנטים שנבחרו בקפידה להתנדב שם. במסגרת ההתנדבות הסטודנטים מעידים כי סייעו בתחומים רבים כמו: סיוע בבתי הספר, הקמת תנועת נוער, בניית בתי שימוש, הקמת חדרי משחקים ומוזיקה, פיזור פחי זבל לצד העברת שיעורי היגיינה וכן, שיעורי חינוך מיני, איידס וגיאוגרפיה. לפיכך, אם הנושא נשמע לכם מעניין – בצעו התנדבות באפריקה מכל הלב.

מחירי התנדבות באפריקה

טרם ביצוע התנדבות באפריקה יש לדעת כי לצידה הוצאות כספיות. ההוצאות יכולות להיות הוצאות חשמל, מים, אוכל, מחייה ועוד. כמו כן, קיימות גם הוצאות לדברי מותרות כגון טיולים בחופיה המדהימים של אפריקה, בג'ונגלים המרתקים שלה ובפארקים המדהימים ביופיים המצויים במרחביה. אך יחד עם זאת, יש לדעת כי חברה רצינית להתנדבות באפריקה תספק לכם מחירים טובים (בין 300 ל-1500 יורו, תלוי בתקופה ואם זה מחקרי או סיועי בלבד) שכוללים ביטוח, ויזה, טיסות, שהייה, אוכל וכו'. יתרה מכך, המחיר יכלול גם הדרכה בנושאי הישרדות, שפה, תרבות ועוד. קדימה! בצעו התנדבות באפריקה לצד טיול בספארי, צלילה ושנורקל בים ותרגישו אנשים טובים יותר.