התנדבות בחו"ל

התנדבות בדרום אמריקה

התנדבות בחו"ל > התנדבות בדרום אמריקה
מתכננים טיול בדרום אמריקה? אז אם אתם כבר שם, חשבו על ביצוע התנדבות בדרום אמריקה שהיא אחת מפעולות התנדבות בחו"ל שיכולה להטריף לכם את החושים! כל הפרטים במאמר הבא. דרום אמריקה, על מיטב ארצותיה כמו פרו, בוליביה, צ'ילה, ארגנטינה וברזיל, ידועה בעיקר כאתר תיירות ישראלי לוהט. אם תשאלו פרואני כמה ישראלים יש בישראל, הוא יענה "שבעים מיליון". דרום אמריקה היא יבשת מדהימה בעלת תרבות אינדיאנית עתיקת יומין, אולם מעבר לכך, היא יבשת נחשלת למדי ופערי החברה בה, לעיתים במכוון, הם עצומים לעומת המערב ואירופה. האם חשבתם אי פעם, לצד הטיול או במקומו, לעשות אתנחתא של התנדבות בדרום אמריקה? או שאתם יותר בראש של עבודות בחו"ל בשכר גבוה?

התנדבות בדרום אמריקה מהי?

ראשית, נסביר בהרחבה על אפשרויות ההתנדבות באיזור דרום אמריקה. בדרך כלל, הישראלים הנוסעים לדרום אמריקה נוסעים למטרת טיול וכיף. אולם, יש לדעת כי יבשת מדהימה זו כושלת למדי בתחומים רבים, ביניהם רפואה וחינוך, והיא זקוקה לסיוע רב של מתנדבים. למשל, המדינה הענייה ביותר בדרום אמריקה, בוליביה, נזקקת מאוד בעיקר בתחום החינוך והאוריינות לילדים צעירים. כמו כן, ויה טורני, כפר עני מרוד, זקוק למתנדבים ללימוד בבית ספר יסודי בפרויקט קסטיג'יו. מרכז המקום הוא בית ספר אזורי שהוקם לפני שמונה שנים ע"י אזרח אמריקאי. בית ספר זה, בו ניתן לבצע עבודת התנדבות בדרום אמריקה, כולל כ-150 ילדים מכפרי איזור צ´פארה. ילדים אלו, בגילאי שנתיים עד שש שנים ברובם, ממש חיים בג'ונגל. את עבודת ההתנדבות במקום מרכזים זוג אמריקאים והם זקוקים לעזרה שכן, הילדים נחשלים בתחום הקריאה, הכתיבה ובשאר הדברים הרגילים שאתם למדתם בבית ספר והם לא. חשוב לציין כי מתנדבים מגיעים למקום זה בדרום אמריקה מכל רחבי העולם וחיי החברה בערב מעולים, במיוחד עם החברים ממקלט החיות המפורסם בויהטונרי. בהקשר לכך, נציין כי קיימת אפשרות נוספת להתנדבות בדרום אמריקה והיא סיוע לחיות בר בפארקים ומרחבי טבע שונים. עיקר ההתנדבות היא בכך שמסייעים לחיות אשר עברו התעללות או הוחזקו באופן שאינו חוקי לחזור לחיק הטבע. החיות הן בעיקר קופים או חתולים מסוגים שונים דוגמת טיגריסים וכן הלאה. מדובר בהתנדבות שמספקת אושר גדול וסיפוק ענק. על כן, בררו עוד על האפשרות להתנדב בדרום אמריקה.

עוד על התנדבות בדרום אמריקה

פרטים נוספים שכדאי לדעת על האפשרות להתנדב באיזור דרום אמריקה הם שההתנדבות נמשכת לפחות שבועיים, כלומר, אם אתם רוצים לעשות הפסקה בטיול ולהמשיך. פרט נוסף הוא שבמידה ואתם בוחרים בהתנדבות שהיא סיוע לחיות, השבועיים הללו יעלו לכם מאה חמישים דולר. בפועל, סכום זה משולם לפארק בו מבצעים את ההתנדבות מאחר ועם תשלום זה מנהלי הפארק רוכשים אוכל לחיות הבר הנמצאות בו. יש לציין בנקודה זו פרט חשוב נוסף והוא כי שאר ההוצאות הכספיות כמו אוכל וכד' משולמות ע"י המתנדבים עצמם. יתר על כן, התנדבות שהיא סיוע לילדים כוללת עבודה עם הילדים, הכנת אוכל ושעות לימוד כאשר הדבר מתבצע באופן הבא: עובדים שלוש שעות – לומדים שלוש שעות. נשמע מושלם לא?! התנדבות בדרום אמריקה עשויה להיות חוויה מעשירה ומלמדת בזמן הטיול והכי חשוב – עשויה להעניק סיפוק גדול.