התנדבות בחו"ל

התנדבות בעולם

התנדבות בחו"ל > התנדבות בעולם
התנדבות בעולם
לאחרונה, התנדבות בעולם היא נושא חם על סדר היום כאשר התנדבות בחו"ל הופכת למצרך מבוקש. כאן תגלו איך בוחרים ארגון העוסק בהתנדבות בעולם? מתי מגייסים פעילים? ועוד. מדינות שונות בעולם, כמו גם קבוצות חברתיות שונות, מוצאות עצמן זקוקות לעזרה ולסיוע בתחומים שונים. על כן, התנדבות בעולם היא אחת האפשרויות שבהן ניתן לסייע לאלו אשר נזקקים לכך.  

התנדבות בעולם - אפשרויות

בשנים האחרונות, הנושא של התנדבות בעולם זוכה לתהודה רבה ובעידן האינטרנט ניתן להיעזר במגוון רחב של אתרים בכדי למצוא ארגון מתנדבים אשר יתאים לכם באופן אישי. כאמור, באתרים שונים באינטרנט ניתן למצוא ריכוזים של הפניות לאתרי בית ולפורומים שונים של ארגונים בין לאומיים או ארגונים ישראליים אשר עוסקים בנושא של התנדבות בעולם. ברוב המקרים, תחום העיסוק של ארגונים אלו הוא סיוע הומניטרי באזורי אסון או באזורים של מדינות שנחשבות כנחשלות והתושבים בהן זקוקים לסיוע חומרי או אחר. באתרי האינטרנט של ארגונים אלו, או באמצעות דרכי יצירת קשר אחרות, ניתן לקבל מידע נוסף על מטרותיו של הארגון העוסק בהתנדבות בעולם, יעדיו והאזורים בהם הוא פועל. באופן זה, ניתן לבחור את הארגון אליו הכי מתחברים ולבקש ממנו להצטרף למערך המתנדבים. ההתנדבות ברחבי העולם היא אפשרות אשר קורצת לישראלים רבים ביניהם גם צעירים המעוניינים לנסוע להתנדב בעולם.    

בחירת התנדבות בעולם

ישנם כמה טיפים שיכולים לסייע לבחירה של ארגון התנדבות בעולם מועדף. לפני הבחירה של ארגון מסוים, מומלץ לחשוב על תחום אשר מושך להתנדב בו. אחד התחומים הבולטים ביותר הוא של סיוע הומניטרי. לאחר בחירת התחום כדאי לגשת לבחירת היעד. ישנם אזורים שונים בהם ניתן לסייע בהתנדבות בתחום זה, לדוגמא דרום אמריקה ועוד. פרט לסיוע הומניטרי לבני אדם במצוקה, תחום בולט נוסף בהתנדבות בעולם הוא עזרה לבעלי חיים אשר נמצאים בסכנת הכחדה. באוסטרליה קיים מגוון של ארגונים אשר פועלים בתחום זה ובתחום הסיוע לחיות בר. חשוב לזכור כי בהתנדבות כרוכות גם הוצאות כספיות כגון רכישת כרטיסי הטיסה. חלק מהארגונים מציעים שירות מיוחד אשר מתאים בין המתנדב לארגון על מנת שהמתנדב יוכל למצות את עצמו בצורה המלאה והטובה ביותר. לפני הנסיעה צריך לאסוף כמה שיותר מידע על היעד אליו נוסעים במסגרת ההתנדבות. גיוסים של מתנדבים ופעילים מתקיימים אחת למספר חודשים ביעדים שונים בעולם וגם בישראל יש כנסים בנושא התנדבות. לרוב, בכנסים אלו מוצגים מספר מטרות וארגוני מתנדבים ברחבי העולם שאליהם אפשר להצטרף ולהירתם. חלק מהמטרות הבולטות שבמסגרתן מתרחשת פעילות התנדבותית בעולם הן שמירה על איכות הסביבה, הצלת בעלי חיים, ילדים בסיכון ויתומים הזקוקים לסוע הומניטרי. בכנסים מסוג זה מוצגים פרוייקטים של התנדבות בעולם אשר דרושים אליהם מתנדבים בזמן הנוכחי וכן, מתקיים עידוד של מתנדבים להצטרף לארגונים השונים. תחום התנדבותי נוסף ביעדים שונים בעולם קשור בסטודנטים. באוניברסיטאות שונות בארץ פועלות תוכניות אשר שולחות מספר מתנדבים מידי שנה ליעדים שונים כמו אפריקה למטרות של סיוע והתנדבות באזורים אלו. בשל הביקוש הרב להצטרף לתוכניות אלו קיים תהליך של מיון וסינון מתנדבים. אולם, לא כדאי לתת לתהליך המיון להשפיע לרעה על ההחלטה להתנדב. מי שהחליט כי זה מה שברצונו לעשות וודאי יוכל למצוא את מקומו בתחום התנדבות בעולם.