התנדבות בחו"ל

התנדבות בצפון אמריקה

התנדבות בחו"ל > התנדבות בצפון אמריקה
מעוניין בהתנדבות במדינות מפותחות? התנדבות בצפון אמריקה שהיא התנדבות בחו"ל בעולם המודרני מתאימה לך ביותר! קרא בכתבה זו על האופציות בהתנדבות בצפון אמריקה ויתרונותיה. בניגוד לפרויקט התנדבות באפריקה, ארצות הברית וצפון אמריקה בכלל נכללות במדינות המערב המודרני. בדרך כלל, השירותים או כלל האופציות הפתוחות בפני אזרחי המדינות הללו רבות מאוד. אולם, בשל כמות האנשים והאתגרים, גם התנדבות ברחבי צפון אמריקה היא דבר שנזקק. רוצה לסייע לאקולוגיה, בעלי החיים והאנשים ויש לך שלושה חודשים? להתנדב באיזור צפון אמריקה זה הדבר בשבילך.

התנדבות בצפון אמריקה והסוכנות היהודית

תחילה, יש לדעת יותר אודות התנדבות בצפון אמריקה. לפי הערכה גסה, בצפון אמריקה פועלים כמה מאות ארגונים וולונטריים בתחומים רבים: רפואה, חקלאות, דייג, פיתוח תשתיות, שימור טבע, חינוך ועוד. חלק מהארגונים קשורים לארגוני גג גדולים כמו האו"ם, הצלב האדום וכן הלאה, וחלק הם לא יותר מיוזמות פרטיות משותפות לארגונים מקומיים ומערביים בנושאים ספציפיים. התנדבות במדינות צפון אמריקה היא דבר מאורגן ונפוץ מאוד וישנה כמובן את האופציה היהודית שהיא הדרכה בהתנדבות במחנות יהודיים של הסוכנות היהודית, עבודה שיוצאת מישראל לארה"ב. מעבר למחנות היהודיים, קיימת התנדבות בקולג'ים, בקמפוסים ובמוסדות הלימוד השונים בהם נמצאים ולומדים סטודנטים יהודים. פעולת המתנדבים בקמפוסים השונים היא לשמר את היהדות והקשר לישראל בקרב אותם סטודנטים. זאת, נעשה ע"י לימוד עברית, הדרכות מתאימות על חגי ישראל ומועדיה המיוחדים ועוד. על מנת להגיע להתנדבות זו יש לעבור מיונים קפדניים המבוצעים ע"י הסוכנות היהודית אשר יושבת בירושלים. בנקודה זו, ראוי לציין כי לא מדובר בפגישה אחת ויש צורך להגיע למספר פגישות. לאחר שעוברים את המיונים בארץ, נשלחים למחנה אשר מכשיר את המדריכים לביצוע אותה התנדבות בצפון אמריקה.  

עידוד עלייה - התנדבות בצפון אמריקה

אפשרות נוספת להתנדבות באיזור צפון אמריקה היא אפיק הסוכנות היהודית במטרה להעלות את מיליוני היהודים ביבשת לישראל. הסוכנות היהודית מפעילה את מערך ההתנדבות בצפון אמריקה שלה בשיתוף עם גופים ישראלים ומקומיים, כדי לתת אינפורמציה לאוכלוסיה, ולנסות לשכנע אותה לעלות ארצה. על המתנדבים לעודד עלייה וקליטת עולים על ידי מתן הלוואות ומשכנתאות, הקמת מועדוני עולים בתל אביב, בנתניה ובירושלים, הקמת מועדון לקשישים, ייעוץ לעולים בשטחי תעסוקה, חינוך, אזרחות, צרכנות ומיסים וכן הלאה. העברת האינפורמציה בנושא עלייה לישראל לתיירים ועולים פוטנציאליים מתבצעת באופן אישי על ידי התכתבות והפצת דפי מידע או על ידי התארגנות בקבוצות שיוצרות יחד שכנוע ולחץ גדולים יותר. התנדבות באיזור צפון אמריקה מתאימה לכל אחד שיש לו אמביציה, אנגלית טובה, רצון עז לתרום לחברת העולם בכלל ולעם היהודי בפרט ושיש לו כמובן זמן פנוי. יש לציין כי אחד היתרונות הגדולים בהתנדבות בצפון אמריקה הוא היתרון שהעבודה היא באנגלית, עם אנשים מערביים שאנו מתורגלים באינטראקציה עימם, עניין שיכול להוסיף איכות אישית לרזומה, לקורות החיים ולקריירה נוכחית או עתידית. יתרון נוסף בהתנדבות מסוג זה נעוץ בעובדה שנמצאים באזור תיירותי יפה להפליא שניתן לבקר בו במהלך ימי החופש ובזמן הפנוי שיש במסגרת ההתנדבות. יש לומר כי מי שכבר ביקר בצפון אמריקה או שאזור צפון אמריקה פחות מעניין אותו קיימים אזורי התנדבות נוספים באמריקה כמו התנדבות במרכז אמריקה או בדרומה שעליהן תוכלו לקרוא בהרחבה באתר זה. כמו כן, תוכלו למצוא באתר זה על פעולות ומשימות התנדבות בשאר העולם כמו: אסיה, אירופה, אוסטרליה ועוד. אך כאמור, אם משהו מהכתוב לעיל אודות התנדבות בצפון אמריקה דיבר לליבך, ברר עוד לגביה ושקול התנדבות זו בכובד ראש.