התנדבות בחו"ל

התנדבות עם בעלי חיים בחו"ל

התנדבות בחו"ל > התנדבות עם בעלי חיים
לביצוע התנדבות עם בעלי חיים בחו"ל ים אופציות שכדאי לבדוק שכן, לא רק מבצעים התנדבות בחו"ל אלא גם מטיילים! על האופציות ואזורי ההתנדבות עם בע"ח בעולם, קראו כאן. ע"פ האמרה המפורסמת, כלבים וילדים תמיד גונבים את ההצגה. ואכן, להרבה מאוד מבני האדם יש חולשה לבעלי חיים. כלבים וחתולים הם חיות המחמד הנפוצות ביותר, ובמקרים רבים הם הופכים לחלק בלתי נפרד מן המשפחה המגדלת אותם. אלא שלא כולם אוהבים בעלי חיים, ויותר מכל מעידות על כך הידיעות המתפרסמות מדי פעם בחדשות ומדווחות על התעללות בבעלי חיים. בשל חוסר יכולתם להביע מחאה הופכים מאות בעלי חיים לקורבנות קלים לסיפוק יצרים סדיסטיים. פגיעות אחרות, בהיקף נרחב לא פחות, נגרמות לבעלי חיים בשל התרחבות שטחי המחייה של בני האדם, כמו גם ההיקף ההולך וגובר של צרכיהם. התנדבות עם בעלי חיים בחו"ל נועדה כדי לנסות ולתקן את הנזק שגרמו בני אדם, במזיד או שלא במזיד, לחיות בר.   

התנדבות עם בעלי חיים בעולם

לא כל אחד מתאים למסגרת של התנדבות עם בע"ח. צריך לשם כך סבלנות רבה, אהבה אמיתית לבעלי חיים ונכונות לעבודה קשה, לעיתים גם פיזית, ללא תמורה כספית. עם זאת, העובדה שיש כמה אלפי מתנדבים כאלו ברחבי העולם, מעידה יותר מכל על הסיפוק הרב המגיע מעבודה זו. מרבית בעלי החיים (אם כי לא כולם) יודעים לזהות את המטפלים בהם, ואחרי זמן מה מראים להם סימני חיבה והיקשרות. יתרה מכך, התנדבות עם בעלי חיים בעולם עשויה להניב תוצאות כמעט מיידיות. מתנדבים עם בע"ח מספרים שאין סיפוק גדול יותר מלראות ציפור פצועה שבה ופורשת את כנפיה לאחר כמה ימי טיפול מסור. מי שכבר החליט לקחת על עצמו את הפרויקט ימצא כמה וכמה עמותות שמציעות מסגרת להתנדבות בחוץ לארץ עם בע"ח. יש חוות העוסקות בגידול זנים נכחדים, כמו אורנג-אוטאנגים וקופים אחרים, המצריכים טיפול כמעט כמו תינוק אנושי. חוות אחרות עובדות בעיקר עם חיות פצועות ומנסות לשקם אותן על מנת שישובו לטבע. מסגרת להתנדבות בחוץ לארץ עם בע"ח שאינה נפוצה, אך בהחלט אפשרית, היא התנדבות בגני חיות. במרבית גני החיות הגדולים בעולם מתבסס לפחות חלק מהטיפול השוטף בחיות על טהרת המתנדבים. אם אתם עוסקים בעצמכם במדעי החיים, תשמחו אולי לדעת שבעבודות ההתנדבות עם בע"ח כרוכים לא פעם גם מחקרים מעניינים. בפרויקטים אלו, המתנדבים אחראים גם על טיפול וגם על תצפית בבעלי החיים, והנתונים שיאספו ישמשו למחקר המתהווה. כמו בכל סוגי ההתנדבות בעולם, גם ההתנדבות עם בע"ח בחוץ לארץ עשויה לעלות כסף למתנדב. עלות זו נועדה להשתתפות בדמי המחייה והצרכים היום-יומיים של המתנדבים.     

אזורי התנדבות עם בעלי חיים בחו"ל

הפרויקטים של התנדבות עם בעלי חיים בחו"ל נמצאים במקומות רבים בעולם, וכל מתנדב יכול לבחור את הפרויקט המתאים לו. רבים מהפרויקטים ממוקמים באזורים של זנים נכחדים, כמו דרום אמריקה ואפריקה. פרויקטים אחרים נמצאים במקומות סולידיים יותר, כמו אירופה ואוסטרליה. בחירת מוקד ההתנדבות בעולם עם בע"ח היא הזמן שלכם לחשוב על הכיף שבעניין. כלומר, אחרי שעות העבודה ובימי החופש אתם חופשיים לטייל במדינה, כך שכדאי לבחור ביעד להתנדבות שבו הייתם מעוניינים לטייל. ייתכן מאוד במסגרת עבודת ההתנדבות עם בע"ח ברחבי העולם  תכירו גם מקומיים, שיהפכו את הטיול שלכם למעניין ואותנטי יותר.