התנדבות בחו"ל

חקלאות אורגנית בחו"ל

התנדבות בחו"ל > חקלאות אורגנית
עבודת חקלאות אורגנית בחו"ל הפכה לפופולארית מאוד. מדובר בסוג של התנדבות בחו"ל המלווה בהרבה רוגע, נחת וטבע. מומלץ להמשיך לקרוא מהם התנאים בחקלאות אורגנית בעולם ועוד! טרנד האוכל האורגני, שהחל כשיגעון לדבר של קבוצת אנשים קטנה, הפך בשנים האחרונות לתעשייה עולמית שסחפה אחריה מיליונים. המודעות ההולכת וגוברת לקשר בין תזונה ובריאות הביאה לכך שאנשים רבים מואסים באוכל מעובד ותעשייתי. כמו כן, המחקרים המדאיגים על כמות הרעלים במזון הרגיל גרמו לכך שבתים רבים בעולם, וגם בישראל, החלו להשתמש בתוצרת אורגנית. הדבר בולט במיוחד בתחום הגידולים החקלאיים, כיוון שפירות וירקות הם סוג המזון החשוף ביותר להדברות ולרעלים שונים. בישראל יש מספר מצומצם יחסית של ספקי מזון חקלאי אורגני, אך חקלאות אורגנית ברחבי חו"ל היא תחום מפותח ופופולארי בהרבה. אם אתם מחפשים חוויה שונה ומעניינת מעבר לים, ואתם מתחברים יותר לשדות ומטעים מאשר לקניונים, חקלאות אורגנית בחוץ לארץ היא התחום הנכון עבורכם.  

חקלאות אורגנית בחו"ל מהי?

מרבית העוסקים בתחום החקלאות האורגנית בוץ לארץ הם בעלי חוות פרטיות, לרוב בניהול משפחתי. מטעים, שדות וחוות המשמשים בית לגידולים אורגניים קיימים בעולם כולו, אך פופולאריים במיוחד באוסטרליה ובניו זילנד. גם במדינות אירופה ובייחוד בסקוטלנד, אירלנד ומדינות סקנדינביה ניתן למצוא לא מעט חקלאים העוסקים בחקלאות אורגנית. מדינות אלו נחשבות לירוקות במיוחד, ויש בהן שוק רחב במיוחד של חקלאות אורגנית בחו"ל הן מטעמי שמירה על הסביבה והן מטעמי אכילה בריאה. פעמים רבות מתקשר תחום החקלאות האורגנית ברחבי העולם לתנועת סלואו-פוד. תנועה זו, קמה באירופה לפני מספר שנים במחאה על תרבות הג'אנק פוד. התנועה דוגלת באוכל ביתי, מושקע וגם בריא, ולכן מהווה שותפה טבעית לדרכה של החקלאות האורגנית בעולם.  

תנאי חקלאות אורגנית בחו"ל

ישראלים שמגיעים לעבוד במסגרת חווה או בחקלאות אורגנית , לרוב לא מגיעים ממניעים כלכליים. בחלק מן החוות מרוויחים הפועלים משכורות, אך בד"כ לא מדובר בסכומי עתק. בחלק אחר מהחוות האורגניות, העבודה נעשית בהתנדבות בתמורה למימון מזון, מגורים וצרכים יום-יומיים. אין ספק כי חקלאות אורגנית ברחבי חו"ל לא נועדה לאותו קהל יעד של מחפשי העבודה בעגלות או במובינג, שמעוניינים להרוויח כמה שיותר כסף בתקופה קצרה. עבודה בחקלאות אורגנית נועדה למי שמחפש עבודה בטבע, חברה של צעירים אידיאליסטים מכל העולם, אווירה שקטה ורגועה והרבה מאוד ירוק בעיניים. החקלאות האורגנית בחוץ לארץ מצריכה עבודה פיזית לא קלה, לעיתים תחת שמש קופחת או בקור מקפיא של בוקר, ולכן העובדים צריכים לאהוב מאוד את התחום. הגמול של העובדים במסגרת חקלאות אורגנית ברחבי העולם מגיע בדמות שלוות נפש, תחושה טובה על תרומה לאידיאולוגיה שמאמינים בה ומסגרת משפחתית אלטרנטיבית, שנוצרת כמעט בכל החוות האורגניות. מרבית המעסיקים בחוות החקלאות האורגנית בעולם דוגלים גם בעקרונות של שויון וצדק חברתי, ולכן לרוב תנאי העבודה משביעי רצון. עם זאת, לעיתים נדירות מתגלים מקרים של ניצול עובדים, אי מידה בהסכמי תשלום ואפילו הסגרה מכוונת של עובדים לא חוקיים כדי להימנע מתשלום. כדאי לזכור כי חקלאות אורגנית בחו"ל כוללת עבודה קשה, אך אם אינכם נהנים מהעניין לא תמיד שווה להמשיך. ישנם אתרי אינטרנט שונים שבהם תוכלו למצוא מידע על חוות אורגניות בכל חלקי העולם, לקרוא תגובות כל המקומות המומלצים לעבודות בחקלאות אורגנית בעולם ולשוחח בפורומים עם עובדים אחרים בתחום. במקרה של ניצול או מקום שאינו לטעמכם אל תהססו לעבור למקום אחר. כאמור, החקלאות האורגנית ברחבי העולם היא תחום רחב ותמיד יהיה מקום שישמח לקבל זוג ידיים עובדות.