התנדבות בחו"ל

מתנדבים בחו"ל

התנדבות בחו"ל > מתנדבים בחו"ל
רוצים לקחת חלק מהמשימה האנושית ביותר עלי אדמות ולהיות חלק מקהילת מתנדבים בחו"ל? אם כן, קראו כאן כיצד להגיע לפעולת התנדבות בחו"ל, מהם הקשיים שיש למתנדבים בעולם וכו'. אנשים רבים עוסקים במה שהחיים מזמנים להם כמו צבא, לימודים להנדסה, עבודה במשרד ממשלתי או פרטי עם משכורת גבוהה. כלומר, בדרך כלל אנשים זורמים עם ההזדמנויות הנקרות בדרכם. לדוגמה, אדם שלמד הנדסה הופך למהנדס, מתקבל למשרד ממשלתי, עבד במשרד ממשלתי זה תקופה ולאחר מכן, "היגר" להרצליה פיתוח לעבוד בהייטק במשכורת גבוהה מאוד - נשמע טוב? בוודאי. אבל, כמו רבים אחרים, מהנדס זה חשב, בשלב מסוים, שעבודה זו היא לא בשבילו ומה שהוא רוצה זה בכלל לראות עולם ולסייע לאנשים שבאמת צריכים את עזרתו. נשמע לכם מוכר? אם כן, אולי תצטרפו לקהילה הישראלית הגדלה משנה לשנה של המתנדבים בעולם?  

להתנדב בעולם – איך?

בשלב זה נעסוק בשאלה איך להתנדב בעולם. מציאת מקום התנדבות אינה מהווה בעיה או קושי. שכן, קיימים מקומות רבים כמו אפריקה, אסיה, דרום אמריקה שהם אזורים מוכי אסונות, בצורת, מחלות, בעיות אנושיות קורעות לב ועוד. כמו כן, ניתן לפנות לאנשים פרטיים או ארגוני התנדבות בעולם שעשויים לסייע, לכל הרוצה להיות חלק מאותם מתנדבים בחו"ל, במציאת מקום התנדבות. למשל, קיימים ארגונים רבים המסייעים לילדים חולים או יתומים. למרבה הצער, ארגונים אלו כל כך רבים עד כדי כך שהם מספיקים להכיל את כל המתנדבים בעולם מטעם ישראל. פרט לכך, באינטרנט קיימים חמישה מיליון אתרים העוסקים בגיוס מתנדבים. ארגונים אלו מארגנים את ההתנדבויות השונות, מאגדים עבורן את מספר המתנדבים הרצוי ושולחים את אותם מתנדבים למשימות. לפיכך, משימת החיפוש קלה מאוד. אך, החלק הקשה של המתנדבים בחוץ לארץ מגיע לאחר הנחיתה ביעד ההתנדבות שכן, אף אחד לא אמר כי התנדבות בעולם זה פיקניק.  

קשיי מתנדבים בחו"ל

הקשיים שבהם נתקלים המתנדבים בעולם הם רבים. אחד הקשיים נובע מהעובדה שלא כל כך פשוט לבוא כאדם לבן לקהילה אפריקנית ולהגיד לאנשי קהילה זו שתיקח את הילדים הנכים, תנתח אותם, תטפל בהם ותחזיר אותם בריאים ושלמים. המתנדבים  מתקשים מאוד לשכנע את ההורים להיפתח לעולם הרפואה הקונבנציונלית. זאת מאחר והאמונה באפריקה היא שכל דבר קורה מסיבה מסוימת וכל החברה הזו מתנהלת סביב אמונה זו. הקהילה האפריקנית מאמינה למשל כי הילדים נכים בגלל קללה של שכן שקינא בגודל עדר הבקר או בגלל כישוף שאישה ביקשה מרופא אליל להטיל או בשל אי שביעות רצון של אבי אבותיהם שהעניש אותם. היתרון הגדול של למתנדבים בחוץ לארץ הוא שהם זוכים ללמוד משהו על העולם ממקור ראשון ולסייע לאנשים אשר זקוקים לעזרה רבה ולא יודעים באיזו שפה לבקש. מכאן עולה המסקנה כי עבודה זו של מתנדבים בחו"ל מתגמלת מאוד מבחינה נפשית.